Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

 

28 maja w Krzelowie – na terenie Zespołu Szkół CKP im. Macieja Rataja – odbędzie się Święto Powiatu Jędrzejowskiego, na które zapraszamy wszystkich.

- Święto Powiatu Jędrzejowskiego łączy ze sobą wiele okazji: Święto Kłosa, Dzień Strażaka, Dzień Samorządowca, ale jest to także święto Kół Gospodyń Wiejskich. Jeśli dodamy do tego jeszcze – z racji terminu – Dzień Matki i Dzień Dziecka, okazuje się, że święto dotyczy po prostu wszystkich mieszkańców naszego powiatu – mówi starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek. – Chcemy uczcić te wszystkie okazje wspólną uroczystością, podczas której wręczymy odznaczenia dla strażaków i wyróżnienia dla samorządowców, a także – rozstrzygniemy konkurs dla producentów zbóż, corocznie ogłaszany w naszym powiecie. Uroczystość odbędzie się na terenie jedynej w naszym powiecie szkole kształcącej rolników, w Krzelowie, pięknie położonym wśród lasów i stawów.

Do udziału w Święcie Powiatu Jędrzejowskiego wszystkich bardzo serdecznie zapraszają organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jędrzejowie, Poseł do Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski, Zespół Szkół CKP im. Macieja Rataja w Krzelowie.

Atrakcją będą m.in. występy zespołów folkowych. Zespół Pozytywnie Nakręceni z Pińczowa  zainspirowała muzyka etniczna z różnych stron świata. Ich znak rozpoznawczy - unikatowa mieszanka, której nie możecie przegapić! Pozytywnie Nakręceni to niesamowita energia płynąca ze sceny dla Was, byście poczuli tętniące serce świata!

Zespół JURASI tworzy czterech doświadczonych scenicznie muzyków. Wykonują utwory ogólnie znanych i lubianych wykonawców w ciekawych aranżacjach w stylu folk-rock, łącząc instrumenty dęte z rockowym brzmieniem gitar. W ich repertuarze znajdują się utwory biesiadne, disco, góralskie, ale też wiele polskich i zagranicznych hitów w różnych gatunkach muzycznych. Na koncertach i imprezach okolicznościowych towarzyszy im duża dawka energii, która w połączeniu z dobrze dobranym repertuarem powoduje, że nogi same rwą się do tańca.
 

Zapraszamy!