Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

swego42 wystawców, 260 prac, które w dużej mierze stanowią obrazy, ale nie tylko. Na tegorocznej, jubileuszowej 10. edycji wystawy „Cudze chwalicie, swego nie znacie” pojawiły się między innymi także rzeźby, hafty i rękodzieła artystyczne. Nieprzerwanie od 20 lat, co drugi rok w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie oglądać można niezwykłą wystawę „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Jej zadaniem jest promowanie lokalnych twórców i naszego świętokrzyskiego krajobrazu. - 42 twórców, 260 prac – od obrazów przez inne rzeczy. Co dwa lata pokazujemy, co najlepsze – wyjaśnia starosta jędrzejowski, Edmund Kaczmarek. W tym roku na wystawie można było podziwiać również rysunki, hafty, rzeźby, płaskorzeźby, rękodzieła artystyczne, a w tym pierwszy raz ozdoby choinkowe. Poza tym maskotki, zabawki i koronki. Wszystko zrobione z pomysłem i w innym stylu.

- Zachęcam następnych, żeby spróbowali, a my ich będziemy mogli tu pokazać – dodaje starosta. Oprócz jubileuszowej 10. wystawy, w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie odbył się także garden party z udziałem zespołu ANIMATO, który obchodził 25 – lecie swojego istnienia. Kolejną okazją do świętowania było również 45-lecie pracy dyrektora muzeum, który swoją karierę w tym miejscu rozpoczął zaraz po studiach. - Przez pięć lat pracowałem tu na wszystkich szczeblach i potem zostałem mianowany dyrektorem. Teraz odchodzę na zasłużoną emeryturę – mówi Piotr Przypkowski, dyrektor Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Jak mówi dyrektor Piotr Przypkowski, ma stąd same dobre wspomnienia. Po tak długim związaniu z tym miejscem trudno byłoby mu przestać interesować się swoim „dzieckiem”. - Ja pozostaję tutaj jako dyrektor honorowy, żeby mieć nad wszystkim ogólny nadzór – dodaje dyrektor. Nowy dyrektor zostanie wyłoniony poprzez konkurs, który odbędzie się we wrześniu.