Powiatowy etap turnieju

DSC03889Maciej Zapart ze Szkoły Podstawowej w Nagłowicach, Julia Trela z Gimnazjum w Oksie i Sebastian Jaworski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie zwyciężyli w eliminacjach powiatowych 39. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczniowie będą reprezentować powiat jędrzejowski w eliminacjach wojewódzkich konkursu.


Eliminacje przeprowadzone zostały 12 kwietnia w jędrzejowskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W turnieju udział wzięli zwycięzcy eliminacji gminnych w kategorii szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne – w sumie 26 osób.
Organizatorzy powiatowych eliminacji to: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jędrzejowie i Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie.

Wyniki turnieju:
Szkoły podstawowe
I. Maciej Zapart ze Szkoły Podstawowej w Nagłowicach.
II. Bartłomiej Kośmider ze Szkoły Podstawowej w Potoku Wielkim
III. Mateusz Włodarczyk ze Szkoły Podstawowej w Małogoszczu
Gimnazja:
I. Julia Trela z Gimnazjum w Oksie
II. Magdalena Suchanowska z Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie
III. Sebastian Gil z Gimnazjum w Mierzwinie
Szkoły ponadgimnazjalne:
I. Sebastian Jaworski z ZSP nr 1 w Jędrzejowie
II. Magdalena Wójcicka z LO w Sędziszowie
III. Krzysztof Lis z LO w Małogoszczu.

Turniej przeprowadziła komisja w składzie:
Przewodniczący – st.kpt. Daniel Gierka – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Jędrzejowie
Sekretarz – dh Zbigniew Węglowski – Sekretarz ZOP ZOSP RP w Jędrzejowie,
Członkowie: kpt. Piotr Miarecki z KP PSP w Jędrzejowie, druh Krzysztof Nowak Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jędrzejowie, druh Marian Dudek z Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jędrzejowie, druh Tadeusz Soboń – Przewodniczący Komisji ds. Młodzieży przy ZOP ZOSP RP w Jędrzejowie.

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez starostę jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka, które fundator wręczył osobiście.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.

DSC03902