Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

DSC07157W dniach od 9 do 16 grudnia w Jędrzejowie można będzie wykonać badania mammograficzne w cytomammobusie.

Mobilna Pracownia Badań Diagnostycznych Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, zwana popularnie cytomammobusem, gościła w tym roku w naszym powiecie od 20 sierpnia do 2 października. W tym okresie wykonano w sumie 974 mammografie i 107 bezpłatnych cytologii. Okazało się jednak, że nie wszystkie chętne panie zdążyły wykonać badania.

Jak poinformował nas Tomasz Kowalski, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych w starostwie, zgłoszeń było na tyle dużo, że w porozumieniu ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii ustalono, iż cytomammobus odwiedzi nas ponownie. Będzie stacjonował w Jędrzejowie, przy Starostwie Powiatowym na ulicy Armii Krajowej 9. Badania bezpłatnie mogą wykonywać mieszkanki wszystkich gmin powiatu jędrzejowskiego, oczywiście pod warunkiem, że mają 50-69 lat (mammografia) lub 25-59 lat (cytologia) i w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z bezpłatnych badań.

Szczegółowe informacje - Wydział Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych, ul. Armii Krajowej 9, tel. 41 386 58 05.