Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

DSC01429Podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu radni przyjęli uchwałę o odwołaniu dotychczasowego skarbnika powiatu i powołaniu nowego.

Dotychczasowy skarbnik powiatu - Ludwika Lech – odchodzi na emeryturę z końcem czerwca. Rada Powiatu – zgodnie z przepisami – przyjęła uchwałę o odwołaniu jej ze stanowiska, które zajmowała od 1998 roku.
Pani skarbnik otrzymała kwiaty, specjalny grawerton z podziękowaniami i list, które wręczyli starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek i przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Kubas-Samociuk.
Dziękując Ludwice Lech za długoletnią współpracę, starosta podkreślił, że nie brakowało w tym czasie chwil i decyzji trudnych, ale zawsze była zgoda i porozumienie, dzięki czemu udało się zrealizować wiele ważnych dla powiatu inwestycji. Dodał także, że finanse powiatu zawsze były w najlepszym porządku, czego dowodzą dobre wyniki licznych kontroli, jakim podlegały przez wszystkie lata.
Ustępująca skarbnik również dziękowała, wspominając, że pracę zaczynała kiedy starostą był Tadeusz Świerczyński, a później już współpracowała z obecnym starostą Edmundem Kaczmarkiem i zawsze ta współpraca była dobra i pozytywna.
Pani Ludwice Lech życzymy wszystkiego dobrego na nowym etapie życia i wielu lat w zdrowiu.
Od 1 lipca stanowisko skarbnika obejmie Małgorzata Blicharska, dotychczasowa główna księgowa Starostwa Powiatowego. Jej kandydaturę zarekomendował starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek i została ona przyjęta przez radnych jednogłośnie. Nowa pani skarbnik również dostała kwiaty i dobre życzenia od starosty i radnych.

Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Blicharska, Ludwika Lech, Edmund Kaczmarek, Ewa Kubas-Samociuk.