Kombatanci i samorządowcy

DSC08747Starosta jędrzejowski był organizatorem spotkania opłatkowego z udziałem członków Powiatowej Rady do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. W spotkaniu uczestniczyli także nowo wybrani wójtowie i burmistrzowie gmin naszego powiatu.

 

Członkowie Powiatowej Rady do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych spotykają się na opłatku w Starostwie Powiatowym już o dkilku lat. W tym roku po raz pierwszy uczestniczyli w tym spotkaniu także wybrani w ostatnich wyborach włodarze poszczególnych gmin.

Oprócz życzeń i miłego spotkania w przedświątecznym nastroju, Powiatowa Rada uzupełniła także swój skład osobowy. W poczet rady przyjęto panów Zygmunta Wiekierę i Jerzego Matuszewskiego. Zastapią oni zmarłych niedawno Pawła Kowala i Zenona Kowalika. Pamięć o tych zasłużonych dla ruchu kombatanckiego osobach uczczono minutą ciszy.

- Jesteście dla nas wszyscy bardzo wartościowi - mówił starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek. - W dalszym ciągu w naszym powiecie nic się nie zmienia, jeśli chodzi o pamięć, szacunek i chęć współpracy z osobami starszymi, zasłużonymi.

W czasie spotkania przewodniczący Powiatowej Rady do sparw Kombatantów, Bernard Suchmiel, zapoznał wszystkich obecnych z kalendarium wydarzeń zaplanowanych na następny rok.