Polish Danish Dutch English Estonian Finnish French German Italian Japanese Korean Norwegian Russian Slovak Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log  bip logo eUrząd

Wiadomości

DSC08924W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie szkoleniowe dla rolników z powiatu jędrzejowskiego.

 

Szkolenie dotyczyło dobrych praktyk agrotechnicznych, możliwości pozyskiwania środków na dopłaty do materiału siewnego, a także - przedstawiało zarys możliwości skorzystania z dopłat bezpośrednich w nowej perspektywie finansowej.

W szkoleniu wzięło udział ponad 60 osób.

Organizatorzy to Starostwo Powiatowe - Wydział Rolnictwa oraz Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie informuje, że od dnia 26 stycznia 2015 r. wznawia realizację:
BEZPŁATNYCH DYŻURÓW SPECJALISTÓW: PSYCHOLOGA, ADWOKATA I PEDAGOGA TERAPEUTY - SPECJALISTY DS. PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE.


W ramach bezpłatnych dyżurów specjaliści: psycholog, adwokat i specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie udzielają bezpłatnych porad osobom doznającym przemocy, pokrzywdzonym lub zagrożonym przestępstwem, którzy są mieszkańcami naszego powiatu. Poniżej zamieszczamy grafik dyżurów specjalistów w miesiącu styczniu i lutym 2015 r.:
- 26 stycznia 2015 r. ( poniedziałek )- dyżur adwokata w godz. 10:00 – 12:00 w siedzibie PCPR w Jędrzejowie, przy ul. Okrzei 49B;
- 3 lutego 2015 r. ( wtorek ) - dyżur adwokata i psychologa w godz. 16:00 – 18:00 w budynku Przychodni Rejonowej Nr 1 w Jędrzejowie, przy ul. 11-go Listopada 26 ( II piętro );
- 16 lutego 2015 r. (poniedziałek) – dyżur adwokata i psychologa – w godz. 10:00 – 12:00 w siedzibie PCPR w Jędrzejowie, przy ul. Okrzei 49B.
Osoby zainteresowane bezpłatnymi poradami w/w specjalistów oraz poradami pedagoga terapeuty – specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie prosimy o zgłoszenia pod numerem telefonu 41 3863600, bezpośrednio w siedzibie PCPR-u w Jędrzejowie, przy ul. Okrzei 49B albo do gminnego ośrodka pomocy społecznej w miejscu zamieszkania, gdzie można uzyskać bardziej szczegółowe informacje dotyczące dyżurów specjalistów w poszczególnych miesiącach. Informacje o dyżurach dostępne są również w postaci ogłoszeń w każdym ośrodku pomocy społecznej, w siedzibie PCPR-u oraz w Przychodni Rejonowej Nr 1 w Jędrzejowie, a także zamieszczane są na stronie powiatu www.powiat.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Jędrzejowskiego i w prasie lokalnej.

Powiatowy Turniej Halowej Piłki Noznej -Nagłowice -18.01.2015 030W Zespole Placówek Oświatowych w Nagłowicach – Hala Sportowa odbył się Powiatowy Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej Ludowych Zespołów Sportowych i Klubów Sportowych.

 


18 stycznia 2015 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Nagłowicach – Hala Sportowa odbył się Powiatowy Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej Ludowych Zespołów Sportowych i Klubów Sportowych.

 

Pod patronatem Honorowym :
- Starosty Jędrzejowskiego - Edmunda Kaczmarka
-Wójta Gminy Nagłowice –Moniki Bolewskiej
ORGANIZATORZY:
- STAROSTWO POWIATOWE w JĘDRZEJOWIE,
-URZĄD GMINY w NAGŁOWICACH,
- POWIATOWY ZWIĄZEK STOWARZYSZEŃ SPORTOWYC w JĘDRZEJOWIE,
- LZS „DĄB" w Nagłowicach.
W sportowej rywalizacji udział wzięło pięć drużyn:
- LZS Dąb I Nagłowice,
-Ludowy Klub Sportowy „Start" Słupia Jędrzejowska,
-Klub Sortowy „ Partyzant" Wodzisław,
-Kub Sportowy „ NIDA" Oksa,
- Klub Sportowy „NIDA" Sobków.

Mecze – rozgrywki:
I mecz, KS Nida Sobków -LZS " Dąb" Nagłowice – 0: 1,
II mecz, KS „ Nida" Oksa - KS „Partyzant" Wodzisław – 2:6,
III mecz, KS „NIDA" Sobków – LKS „START" Słupia Jędrzejowska -4:1,
IV Mec, z KS „NIDA „ Oksa – LZS „DĄB " Nagłowice - 6:4,
V mecz, KS „Partyzant" Wodzisław –L KS „START" Słupia Jędrzejowska-6:2,
VI mecz, KS „Nida" Sobków –KS „Nida" Oksa - 3:3,
VII mecz ,LKS „Start" Słupia Jędrzejowska - LZS „DĄB" Nagłowice-2:4,
VIII mecz, KS „ NIDA" Sobków - KS" Partyzant" Wodzisław - 3:9,
IX mecz, LKS „Start" Słupia Jędrzejowska - KS „Nida" Oksa - 3:5,
X mecz, LZS „Dąb" Nagłowice – KS „Partyzant" Wodzisław -2:7.

Powiatowy Turniej Halowej Piłki Noznej -Nagłowice -18.01.2015 019
Wyniki końcowe:
1 miejsce - KS „Partyzant" Wodzisław,
2 miejsce - KS „NIDA" Oksa,
3 miejsce -LZS „ DĄB" Nagłowice,
4 miejsce -KS „NIDa" Sobków,
5 miejsce – LKS " Start" Słupia Jędrzejowska.

Powiatowy Turniej Halowej Piłki Noznej -Nagłowice -18.01.2015 017
Wybrano najlepszego zawodnika tych zawodów – został nim Andrzej Kusaj z KS „ NIDA" Oksa.
Wybrano najlepszego strzelca tych zawodów –został nim Michał Kruk – KS „Partyzant Wodzisław.
Wybrano również najlepszego bramkarza – został nim Tomasz Garczarczyk z KS „Partyzant" Wodzisław.
Nagrody w tym turnieju były ufundowane dla każdej drużyny, która brała udział w zawodach.
Były to puchary, statuetki oraz pamiątkowe dyplomy, które ufundował-- Edmund Kaczmarek Starosta Jędrzejowski.
Puchary, dyplomy wręczył Janusz grabek – Wicestarosta Jędrzejowski oraz Monika Bolewska – Wójt Gminy Nagłowice.
Serdeczne słowa podziękowania skierował do gospodarzy, organizatorów, zawodników i trenerów tego noworocznego turnieju halowej piłki nożnej – Janusz Grabek –Wicestarosta Jędrzejowski.
Kapitanowie drużyn sportowych otrzymali gadżety koszulki z logo Starostwa ufundowane przez Starostę Jędrzejowskiego.
Serdeczne podziękowania kieruję do Macieja Poczętego – właściciela Hurtowni Sportowej Soccer City w Kielcach za ufundowanie koszulki dla najlepszego zawodnika i rękawic dla najlepszego bramkarza.
Gorące podziękowania kieruję pod adresem trenerów- opiekunów drużyn poszczególnych drużyn.
Dziękuję Krzysztofowi Nowakowi- inspektorowi z Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych za pomoc techniczno organizacyjną w przygotowaniu tych zawodów piłki nożnej.
Dziękuję serdecznie za pomoc w organizowaniu tych zawodów tych zawodów Bogusławowi Sewerynowi członkowi Zarządu Powiatowego Związku Stowarzyszeń Sportowych w Jędrzejowie.
Mecze sędziowali – Sławomir Jarmuda oraz Łukasz Wiśniewski.


K.Nowakowski

1012975 922423761103438 1398371143498295316 nTaki tytuł nosi spektakl przygotowany przez młodzież z Teatru Eksperymentalnego Per Arte przy Centrum Kultury, w reżyserii Ireneusza Ślusarczyka.

Spektakl odbędzie się 21 stycznia, godz. 18, w Centrum Kultury w Jędrzejowie.

Jak mówi Irek Ślusarczyk:

- Spektakl próbujący opowiadać o świecie wewnętrznym młodych ludzi a także o ich postrzeganiu rzeczywistości przez pryzmat własnych ran i pręg emocjonalnych. Bohaterowie spektaklu są obserwatorami rzeczywistości, której nie chcą być uczestnikami. Świat widziany ich oczami to często świat fałszu, hipokryzji, świat gloryfikacji siły, młodości, sukcesu, pieniądza, to jednocześnie świat marginalizacji tych którzy w tym wyścigu nie nadążają, próbując kierować się wartościami, współczuć... W każdym wypowiadanym przez bohaterów spektaklu zdaniu – jednak nie wprost, a pod tekstem literackim- wyczuć można tęsknotę za prawdziwymi relacjami z Drugim, jakieś wołanie o sens.

Spektakl nie ma charakteru moralizatorskiego, jest to raczej zaproszenie widza do spotkania, do rozmowy o dzisiejszym świecie, ludziach, wartościach- rozmowy niełatwej bo pozbawionej ozdobników. Aktorzy wcielają się w postaci, z których każda przedstawia swoją historię a także odgrywają pewne scenki jakby były to zabawy – naprawdę jest to rodzaj dramy za którą kryją się silne emocje. „ Sałatka z Puchatka" to przedstawienie zbudowane na zasadach teatru otwartego, które powstało w długotrwałym procesie warsztatów teatralnych.

Jest to collage tekstów, pantomimy, muzyki i piosenki. Zestawienie bywa zaskakujące, bo obok tekstów prozy współczesnej, takich jak „Paw Królowej" Doroty Masłowskiej czy „ Chłopców" Sławomira Łuczaka możemy usłyszeć fragmenty" Kubusia Puchatka" czy „ Alicji w Krainie Czarów" w prowokujących wręcz interpretacjach.

Spektakl ''Sałatka z Puchatka" to spektakl niełatwy, kóry jednak koniecznie trzeba zobaczyć. Zapraszamy!

Podczas pierwszego w tej kadencji samorządu posiedzenia konwent starostów województwa świętokrzyskiego wybrał przewodniczącego. Funkcję tę powierzono - już po raz trzeci - Edmundowi Kaczmarkowi, staroście jędrzejowskiemu.

 

Pierwsze posiedzenie konwentu nowej kadencji odbyło się w Opatowie w ubiegły czwartek. Starostowie wybrali spośród siebie przewodniczącego i jego zastępców. Przewodniczącym konwentu został starosta jędrzejowski, zastępcami - starosta buski Jerzy Kolarz (starosta o najdłuższym stażu - to już piąta jego kadencja) oraz starosta kazimierski Jan Nowak.

Jak mówi Edmund Kaczmarek, który już trzecią kadencję będzie stał na czele konwentu, przez 15 lat istnienia samorządu powiatowego, konwenty starostów stały sie jedną ze skuteczniejszych korporacji. Jako organ Związku Powiatów Polskich, konwent starostów ma na celu przede wszystkim ochronę interesów powiatów, wspólne reprezentowanie i zabieganie o korzystne rozwiązania problemów związanych z pracą samorządów powiatowych.

Na spotkania konwentu zapraszani są przedstawiciele służb wojewody i marszałka województwa i na takiej płaszczyźnie ustala się współdziałanie, postępowanie w sprawach ważnych dla powiatów. Konwent służy powielaniu dobrych praktyk samorządów, czy dzieleniu się doświadczeniami, tak aby z kolei nie powielać błędów w pracy urzędów i samorządów.

Wdrażane są także wspólne projekty. W najbliższym czasie konwent starostów województwa świetokrzyskiego będzie realizować duży projekt, którego liderem został powiat kielecki, ale dotyczy on wszystkich trzynastu powiatów. Przedsięwzięcie to, warte ponad 80 mln zł, z czego powiaty dołożą tylko 15 procent kosztów, dotyczy uporządkowania i digitalizacji zasobów geodezyjnej ewidencji gruntów i budynków. Projekt będzie realizowany przy współpracy z Urzędem Wojewódzkim, Urzędem Marszałkowskim oraz Głównym Geodetą Kraju.

Go to top

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem