Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log zpp log  bip logo eurzad

Wiadomości

DSC07426Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek został wyróżniony tytułem "Przyjaciel Lafarge".

W czasie obchodów jubileuszowych 40-lecia Cementowni Małogoszcz, które odbyły się 18 września, kilka osób otrzymało tytuły "Przyjaciel Lafarge".

W tym wyjątkowym gronie znalazł się również starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

Tytuły takie otrzymali także: wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, burmistrz Małogoszcza Jan Głogowski.

Gratulujemy.

 

 

biegZapraszamy wszystkich chętnych biegaczy w wieku powyżej 16 lat do uczestnictwa w "Biegu Cysterskim" im. bł. Wincentego Kadłubka, który odbędzie się w niedzielę, 12 października, wokół klasztoru oo. Cystersów w Jędrzejowie.

Jędrzejowski bieg uliczny na dystansie 5 km odbędzie się 12 października od godz. 13.30.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, Urząd Miejski w Jędrzejowie, Powiatowy Związek Stowarzyszeń Sportowych, ZSP nr 2 w Jędrzejowie.

Patronat: Marszałek Województwa Świetokrzyskiego Adam Jarubas, Starosta Jędrzejowski Edmund Kaczmarek, Burmistrz Jędrzejowa - Marcin Piszczek.

W tym roku przypada 250-lecie beatyfikacji bł. Wincentego Kadłubka. Został ogłoszony błogosławionym w 1764 roku, a beatyfikował go papież Klemens XIII.
Uczestnicy tego biegu uczczą pamięć mistrza WIncentego swoim udziałem w wydarzeniu sportowym, a oceni to historia.
Zacznijmy więc bieg, wzorując się na tym, który pieszo przemierzył trasę z Krakowa do Jędrzejowa.

 

Szczegóły, regulamin, zgłoszenia:

www.jedrzejowbiega.bloa.pl/bieg-cysterski/

 

DSC 7771

W tym roku po raz dziesiąty zostaną przyznane statuetki „Złotych Gryfów". Termin zgłaszania kandydatów do wyróżnienia upływa 20 października. Uroczysta gala z wręczeniem wyróżnień odbędzie się 14 listopada.

Wyróżnienie statuetką „Złotego Gryfa" jest przyznawane na mocy uchwały Rady Powiatu w Jędrzejowie z 20 kwietnia 2005 roku dla osób i instytucji, które w szczególny sposób zasłużyły się dla samorządowej wspólnoty powiatu jędrzejowskiego. Nawiązująca swą symboliką do herbu powiatu jędrzejowskiego statuetka

przyznawana jest w następujących dziedzinach (kategoriach) życia publicznego społeczności powiatowej:
1. lokalny rozwój gospodarczy;
2. działalność pożytku publicznego i integracja społeczności lokalnej;
3. edukacja i kultura, pielęgnowanie tradycji kulturowych i historycznych;
4. ochrona środowiska, rozwój turystycznego wykorzystania walorów powiatu;
5. działalność samorządowa i administracja publiczna.
O tym, kto zostanie uhonorowany „Złotym Gryfem" decyduje Kapituła Honorowa, w skład której wchodzą: przewodniczący – z urzędu funkcję tę pełni przewodniczący Rady Powiatu, zastępca przewodniczącego – z urzędu starosta jędrzejowski, przewodniczący stałych komisji Rady Powiatu.
Kapituła Honorowa przyjmuje zgłoszenia o przyznaniu wyróżnienia, dokonuje ich ocen, podejmuje uchwałę w sprawie przyznania wyróżnienia w poszczególnych kategoriach, w głosowaniu jawnym, zwykłą większością głosów.
Zgłoszenia kandydatów do wyróżnienia mogą być składane przez: stałe Komisje Rady Powiatu, Zarząd Powiatu, organy wykonawcze gmin tworzących powiat jędrzejowski, stowarzyszenia i organizacje społeczne działające w powiecie, grupy stałych mieszkańców w ilości nie mniejszej niż 100 osób.
Wniosek-zgłoszenie należy adresować na ręce przewodniczącego Kapituły Honorowej (przewodniczącego Rady Powiatu).
Informacje, które powinno zawierać zgłoszenie to: dane osobowe bądź nazwa kandydata do wyróżnienia; uzasadnienie wyróżnienia ze szczególnym uwzględnieniem zasług w danej kategorii wpływających na rozwój i promocję powiatu; podpisy podmiotów zgłaszających; zgodę kandydata na wszczęcie procedury wyróżnienia.
Laureat otrzymuje statuetkę „Złotego Gryfa" oraz dyplom stanowiący potwierdzenie wyróżnienia.

docWniosek - Gryfy 201441.5 KB

20140914 11374520140914 113734Powiat jędrzejowski zdobył pierwsze miejsce w konkursie na stoisko podczas Dożynek Wojewódzkich, które odbyły się 14 września w Busku-Zdroju.

Stoisko promocyjne prezentowało wszystko to, co w naszym powiecie najlepsze w rolnictwie.

Oko cieszyły piękne dekoracje ze zbóż, kwiatów i owoców, pochodzących z ogrodu wicestarosty Janusza Grabka.

Na stoisku były tradycyjne wędliny ze "Staropolskiej Garmażerki" państwa Nowaków z Nowej Wsi, pieczone prosię przygotowane w wytwórni wędlin "WiR", a także wspaniałe chleby z Piekarni Świerkowskich w Jędrzejowie.

Swoje wyroby prezentowała też Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska, natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Słupi częstowały znakomitymi, tradycyjnymi potrawami.

20140914 113858Dopełnieniem całości była obsługa stoiska w 20140914 113817strojach o charakterze ludowym oraz oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu Całków z Zielonek.

1000px-Flaga PPP.svg17 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie odbędzie się podwójna uroczystość.

Szkoła będzie świętować swój doroczny Dzień Patrona, ale jednocześnie odbędą się powiatowe obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Początek uroczystości o godz. 9.00.

Go to top

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem