Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

Wiadomości

DSC 4103Zapraszamy do udziału w powitaniu uczestników tegorocznego Marszu Szlakiem Pierwszej Kadrowej.

 

Uczestnicy Marszu zawitają w granice naszego powiatu 8 sierpnia. O godz. 12 zostaną powitani w Wodzisławiu, przy Krzyżu upamiętniającym spotkanie patrolu Beliny z mieszkańcami. Następnie odbędzie się przemarsz na Rynek w Wodzisławiu, gdzie odbędą się uroczystości.

O godz. 14 zaplanowano wymarsz do Jędrzejowa, gdzie uczestnicy Marszu przenocują - w ZSP nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota".

9 sierpnia o godz. 8 zaplanowano złożenia kwiatów przez Komendę Marszu i przestawicieli władz samorządowych pod pomnikiem żołnierzy poległych w I wojnie światowej  - cmentarz św. Trójcy.

godz. 10 - uroczystości powitania Marszu przed Domem Przypkowskich (kwaterze Józefa Piłsudskiego i jego sztabu w 1914 i 1915 roku), zwiedzanie przez uczestników Marszu Muzeum im. Przypkowskich.

godz. 11 - przemarsz ul. 11 Listopada pod siedzibę Starostwa Powiatowego i złożenie kwiatów pod Dębem Niepodległości zasadzonym przez uczestników Marszu w 2004 roku.

godz. 12 - Msza św w Klasztorze Cystersów.

godz. 15 - wymarsz na trasę do Choin nad Nidą (z ul. Małogoskiej)

k 2015aGospodarka niskoemisyjna, działania na rzecz poprawy klimatu oraz pozyskiwanie środków unijnych były tematem Konwentu Starostów Województwa Świętokrzyskiego. Spotkanie połączone było z konferencją „Wykorzystanie wyników projektu Dobry Klimat dla Powiatów”. Na konwencie obecni byli również członek zarządu województwa Kazimierz Kotowski oraz radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Projekt „Dobry Klimat dla Powiatów” realizowany jest od 5 lat przez Związek Powiatów Polskich. Polega on m.in na zbieraniu dobrych praktyk w samorządach, które podejmują działania na rzecz poprawy naszego klimatu. Jak podkreśla starosta Edmund Kaczmarek – ważne jest wdrażanie takich technik i technologii w powiatach, które likwidowałyby niską emisję.

Czytaj więcej...

DSC07157

Kolejny raz w powiecie jędrzejowskim panie będą mogły bezpłatnie wykonać badania - mammografię i cytologię - w Mobilnej Pracowni Badań Diagnostycznych Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, czyli w cytomammobusie, który przyjedzie na zaproszenie starosty jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka.

Czytaj więcej...

W ramach bezpłatnych dyżurów organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie specjaliści: psycholog, adwokat i specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie udzielają bezpłatnych porad osobom doznającym przemocy, pokrzywdzonym lub zagrożonym przestępstwem, którzy są mieszkańcami naszego powiatu.


Poniżej zamieszczamy grafik dyżurów specjalistów w sierpniu 2015 r.:


- 3 sierpnia 2015 r. ( poniedziałek )- dyżur adwokata i psychologa w godz. 10:00 – 12:00 w siedzibie PCPR w Jędrzejowie, przy ul. Okrzei 49B;
- 11 sierpnia 2015 r. ( wtorek ) - dyżur adwokata i psychologa w godz. 16:00 – 18:00 w budynku Przychodni Rejonowej Nr 1 w Jędrzejowie, przy ul. 11-go Listopada 26 ( II piętro );
- 18 sierpnia 2015 r. ( wtorek ) - dyżur adwokata i psychologa w godz. 16:00 – 18:00 w budynku Przychodni Rejonowej Nr 1 w Jędrzejowie, przy ul. 11-go Listopada 26 ( II piętro );
- 24 sierpnia 2015 r. ( poniedziałek ) – dyżur adwokata i psychologa – w godz. 10:00 – 12:00 w siedzibie PCPR w Jędrzejowie, przy ul. Okrzei 49B.


Osoby zainteresowane bezpłatnymi poradami w/w specjalistów oraz poradami specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie prosimy o zgłoszenia pod numerem telefonu 41 3863600, bezpośrednio w siedzibie PCPR-u w Jędrzejowie, przy ul. Okrzei 49B albo do gminnego ośrodka pomocy społecznej w miejscu zamieszkania. Informacje o dyżurach zamieszczane są na stronie powiatu, w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Jędrzejowskiego i w prasie lokalnej.

PROGRAMY PROFILAKTYCZNE REALIZOWANE NA TERENIE POWIATU JĘDRZEJOWSKIEGO,
z których można skorzystać bezpłatnie w poradniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej:

Czytaj więcej...

Go to top

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem