Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log  bip logo eUrząd

Wiadomości

krewZapraszamy honorowych krwiodawców na kolejną akcję oddawania krwi, organizowaną w Starostwie Powiatowym.

6 lipca (poniedziałek) w godz. 9-12, w budynku Starostwa przy ul. Armii Krajowej 9 (parter) odbędzie się kolejna zbiórka krwi.

Comiesięczne akcje krwiodawstwa organizują: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach oraz Wydział Zdrowia Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie.

Zapraszamy, prosimy o zabranie dowodu osobistego.

DSC01429Podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu radni przyjęli uchwałę o odwołaniu dotychczasowego skarbnika powiatu i powołaniu nowego.

Dotychczasowy skarbnik powiatu - Ludwika Lech – odchodzi na emeryturę z końcem czerwca. Rada Powiatu – zgodnie z przepisami – przyjęła uchwałę o odwołaniu jej ze stanowiska, które zajmowała od 1998 roku.
Pani skarbnik otrzymała kwiaty, specjalny grawerton z podziękowaniami i list, które wręczyli starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek i przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Kubas-Samociuk.
Dziękując Ludwice Lech za długoletnią współpracę, starosta podkreślił, że nie brakowało w tym czasie chwil i decyzji trudnych, ale zawsze była zgoda i porozumienie, dzięki czemu udało się zrealizować wiele ważnych dla powiatu inwestycji. Dodał także, że finanse powiatu zawsze były w najlepszym porządku, czego dowodzą dobre wyniki licznych kontroli, jakim podlegały przez wszystkie lata.
Ustępująca skarbnik również dziękowała, wspominając, że pracę zaczynała kiedy starostą był Tadeusz Świerczyński, a później już współpracowała z obecnym starostą Edmundem Kaczmarkiem i zawsze ta współpraca była dobra i pozytywna.
Pani Ludwice Lech życzymy wszystkiego dobrego na nowym etapie życia i wielu lat w zdrowiu.
Od 1 lipca stanowisko skarbnika obejmie Małgorzata Blicharska, dotychczasowa główna księgowa Starostwa Powiatowego. Jej kandydaturę zarekomendował starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek i została ona przyjęta przez radnych jednogłośnie. Nowa pani skarbnik również dostała kwiaty i dobre życzenia od starosty i radnych.

Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Blicharska, Ludwika Lech, Edmund Kaczmarek, Ewa Kubas-Samociuk.

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Kasperka.

Muzeum im. Przypkowskich, s11036083 998342396844907 6236386540170077055 nobota 20 czerwca, godz. 18.00

DSC01298W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Jędrzejowie podpisane zostało porozumienie o współpracy z przedsiębiorcami, które ma przełożyć się na działania zmierzające do poprawy stanu i jakości kształcenia zawodowego w powiecie jędrzejowskim.

Porozumienie jest sygnowane przez ZSP nr 2, Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz pięć firm, które swoje siedziby mają w Jędrzejowie i zatrudniają osoby z wykształceniem zawodowym. Kartel SA, Famet SA, Vanstar, Elgór, DP CleanTech Sp. z o.o..
Szefowie tych zakładów byli obecni na spotkaniu w szkole i podpisali porozumienie wraz z przedstawicielami pozostałych stron. Dyrektor ZSP nr 2 Jolanta Jędrzejewska mówiła o tym, jak dużo zyskują uczniowie dzięki możliwości współpracy szkoły z firmami. Na podstawie porozumienia m.in. firmy umożliwią praktyki zawodowe, staże dla absolwentów, wycieczki do zakładów i zajęcia na ich terenie.
DSC01293Współpraca największego w regionie zespołu szkół zawodowych z przedsiębiorcami to jedno z wielu przedsięwzięć podejmowanych przez organ prowadzący i władze oświatowe w celu poprawy stanu szkolnictwa zawodowego, o czym mówił w swoim wystąpieniu starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.
Z kolei o tym, jak ważna jest współpraca w środowisku lokalnym, jak wiele przynosi korzyści wszystkim mówiła Małgorzata Muzoł, świętokrzyski kurator oświaty.
Jak się okazało, niektórzy spośród obecnych na spotkaniu pracodawców to absolwenci „Grota". Grzegorz Ragan z firmy DP CleanTech opowiedział o swojej drodze zawodowej – od szkoły zasadniczej do dyrektora przedsiębiorstwa. O swoich związkach ze szkołą mówił także Ryszard Górecki, szef przedsiębiorstwa „Elgór".
Porozumienie zostało zawarte na okres roku szkolnego 2015/2016.

DSC01310W Starostwie Powiatowym wręczono nagrody laureatom etapu powiatowego konkursu plastycznego organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży w tym roku odbywał się pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!". Jego organizatorem jest Komendant Główny PSP, Szef Obrony Cywilnej Kraju przy współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w poszczególnych województwach.
Na etapie powiatowym komisja konkursowa nagrodziła następujące osoby:
I grupa – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych: I miejsce Majka Janik – SP w Miąsowej, II miejsce – Stanisław Dudziński – SP nr 1 w Sędziszowie, III miejsce – Patrycja Nawara – SP w Miąsowej, wyróżnienie – Mateusz Ziętal – SP w Małogoszczu.
II grupa – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych: I miejsce – Julia Zabojszcza – SP w Podchojnach, II miejsce – Aleksandra Równicka – SP w Podchojnach, III miejsce – Gabriela Kwiecień – ZPO w Miąsowej.
III grupa – uczniowie gimnazjum: I miejsce – Filip Opuk – Gimnazjum w Miąsowej, II miejsce – Mikołaj Gajda – Gimnazjum w Miąsowej, III miejsce – Aleksandra Rojewska – Gimnazjum w Sędziszowie.
IV grupa – uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych (do 18 roku życia): I miejsce – Anna Kozłowska – SOSW w Jędrzejowie, II miejsce – Kamil Ganczarek – SOSW w Jędrzejowie, III miejsce – Paulina Kot – SOSW w Jędrzejowie.


Nagrody i dyplomy laureatom wręczyli: starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek i komendant powiatowy PSP w Jędrzejowie st.bryg. Tomasz Witecki.
Komendant zaprosił wszystkich uczestników spotkania na zwiedzanie Komendy Powiatowej PSP, gdzie mogli oni m.in. obejrzeć pojazdy pożarnicze.

Go to top

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem