Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log zpp log  bip logo epuap log2 peup log

Wiadomości

krew11 sierpnia (poniedziałek) w godz. 9-12, w Starostwie Powiatowym przy ul. Armii Krajowej 9 (internat), na parterze, odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa. Zapraszamy wszystkich chętnych do oddawania krwi. Prosimy o zabranie dowodu osobistego.

Organizatorami akcji są Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach oraz Wydział Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie.

Plakat A3 SIRStowarzyszenie Integracja i Rozwój serdecznie zaprasza na szkolenie, obejmujące zagadnienia związane z pozyskiwaniem dotacji przez młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne w ramach projektu „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw. Wzmacnianie oddziaływania inicjatyw lokalnych poprzez animację oraz udzielanie małych grantów ".

HARMONOGRAM SZKOLENIA:

- główne założenia projektu,
- kto może ubiegać się o mikrodotację?,
- ograniczenia i bariery w pozyskiwaniu wsparcia,
- zasady udziału w projekcie dla poszczególnych inicjatyw,
- metody rozliczenia otrzymanej dotacji,
- sposoby monitorowania i dokumentowania rezultatów,
- omówienie formularzu składania wniosków o mikrodotację oraz jego obsługa,
- przekształcanie grup nieformalnych w Stowarzyszenie bądź Fundację (korzyści, procedury, przepisy),
- zapoznanie z metodą oceniania wniosków aplikacyjnych i kartą oceny.

Miejsce szkolenia: Jędrzejów, budynek Starostwa Powiatowego, ul. Armii Krajowej 9 (parter)
Data szkolenia: 30 lipca 2014r. (dzień 1) i 7 sierpnia 2014r. (dzień 2)
Godzina: 14.00 – 18.00 (z przerwą kawową)

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biurem terenowym SIR w Jędrzejowie.

Anna Grochowina
Stowarzyszenie Integracja i Rozwój (SIR)
Biuro terenowe w Jędrzejowie
ul. 11 Listopada 42
tel. 41 386 80 28
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.fio.sir.com.pl/
http://www.sir.com.pl./

star dorgaNa moście w Popowicach w gminie Oksa odbyło sie uroczyste otwarcie odremontowanej drogi powiatowej, pomiędzy Ciernem a Popowicami.

 

Remont ponad trzech kilometrów drogi został zrealizowany ze środków na usuwanie klęsk żywiołowych Ministerstwa Spraw Wewętrznych - 868 tys. zł, powiatu jędrzejowskiego - ponad 177 tys. zł oraz gminy Oksa - 40 tys. zł. W sumie koszt inwestycji to 1 mln 84 tys. zł. Wykonano 3 140 metrów nowej nawierzchni bitumicznej, utwardzenie poboczy i odwodnienie. W wielu miejscach uzupełniono takze podłoże.

W ciągu drogi znajduje się most na Biełej Nidzie, który posłużył jako miejsce symbolicznego przecięcia wstęgi. Dokonali go: starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, wicestarosta Janusz Grabek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Grad i jego zastępca Dariusz Adamek, wójt gminy Oksa Tadeusz Soboń, wraz z przedstawicielami Rady i Urzędu Gminy, przedstawiciele wykonawców inwestycji oraz mieszkańcy Popowic. Nową drogę poświęcił proboszcz parafii Oksa ks. Tadeusz Marczewski.

 

 

Starosta Edmnud Kaczmarek dziękując wszystkim zaangażowanym w tę inwestycję podkreślił, że była ona możliwa dzięki dobrej współpracy wielu osób. Droga przez Popowice skróci mieszkańcom wsi dojazd do Jędrzejowa.

 

P1000811
Już po raz trzeci na jędrzejowskiej stacji kolejki wąskotorowej odbędzie się niezwykłe spotkanie – Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Wagonowe Tralala Ciuchci Expres Ponidzie" pod patronatem marszałka województwa świętokrzyskiego oraz starosty jędrzejowskiego. O tym, kogo w tym roku spotkamy, rozmawiamy z pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu – Ireneuszem Ślusarczykiem.


To już trzecia edycja festiwalu, który poprzez swoją oryginalność jest świetną formą promocji regionu, ciuchci, miasta...
- Po raz trzeci organizuje je Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych Pro Persona. Warto jednak przypomnieć, że w 2008 roku odbyła się impreza pod nazwą „Ciuchcią w Krainę Łagodności", kiedy po raz pierwszy na stacji „Jędrzejów Wąski" spotkali się wielbiciele piosenki turystycznej i poetyckiej. Słowo-klucz to spotkanie ludzi, zgodnie ze słowami pieśniarza – związanego z Ponidziem – Wojtka Belona, który mówił, że „To śpiewanie jest funkcją wspólnego bytowania"...
W naszym współczesnym świecie jest tak mało okazji do bycia razem, więc chcieliśmy stworzyć ku temu warunki poprzez ten festiwal i ogromnie się cieszymy, że uczestniczy w nim coraz liczniejsza publiczność. Co najważniejsze – nie tylko z jędrzejowskiego, ale z różnych części kraju.
Ideą tych spotkań od początku jest dobra promocja Ponidzia, ziemi jędrzejowskiej, Jędrzejowa i ciuchci. Staramy się, aby ten festiwal był widoczny poprzez różne media. Mamy stworzony specjalny portal internetowy www.wagonowe.pro-persona.pl, jesteśmy obecni w TV Regionalnej i Radiu Kielce, ale także w audycjach Polskiego Radia: w programie I – w „Muzycznej Jedynce", w programie III – w „Fest-Programie" promującym najlepsze festiwale w Polsce.
Drugim torem promocji są „wici", które na temat festiwalu rozpowszechniają sami artyści i publiczność, mówiąc o imprezie i klimacie, jaki stwarza. Artyści, którzy wystąpili na festiwalu przyjeżdżają jako nasi goście, bo po prostu chcą tutaj powrócić. Chcą także pomóc nam w rozwijaniu tej imprezy: Elżbieta Adamiak prowadzi konkurs piosenki, Jerzy Filar nagrywa dla nas w tym roku „hymn festiwalu" autorstwa Wojciecha Bilewicza i Jana Biskupa – ta piosenka będzie promować nasz festiwal w rozgłośniach Polskiego Radia. Swoją zgodę na popularyzowanie festiwalu wyraził Artur Andrus, którego wypowiedź zamieściliśmy na naszej stronie internetowej.


Festiwal odbędzie się 5 i 6 września. Kogo zobaczymy i usłyszymy w tym roku w Jędrzejowie?
Pierwszy dzień to koncert Andrzeja Poniedzielskiego – poety, satyryka, który zaprezentuje program „Szlaff-rock". Akompaniować będzie mu muzyk i kompozytor Andrzej Pawlukiewicz. Po koncercie zaprosimy publiczność do wspólnego śpiewania piosenki turystycznej z grupą „Browar Żywiec", istniejącym od lat 70-tych zespołem ludzi kochających taki rodzaj muzyki. Wraz zespołem wystąpi perkusista grupy „Skaldowie" – Jan Budziaszek.
Dzień drugi to na początek wspólne śpiewanie z grupą Spontaniczna Akcja Muzyczna „Różowa Drezyna" pod kierownictwem Jana Biskupa.
Następnie z krótkim koncertem wystąpi Jerzy Filar, któremu będzie towarzyszyć zespół „Wołosatki". Po nim spotkamy się z laureatem zeszłorocznego konkursu „Pociąg do piosenki" – Piotrem Kędziorą ze Starachowic. Ze swoim koncertem wystąpią jeszcze raz „Wołosatki".
Później wejdziemy w troszkę bardziej poetyckie klimaty: wystąpi legendarna grupa „Bez Jacka" śpiewająca od lat 70-tych piosenkę poetycką, następnie - poeta, pieśniarz i muzyk Robert Kasprzycki, a na koniec zaplanowaliśmy koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Piotra Bukartyka z zespołem.
Na scenie pojawi się także gość z Krakowa – Adam Ziemianin – autor poezji, która w tym roku będzie obecna w „Wierszowagonie", gdzie będzie jej towarzyszyć wystawa refleksyjnych, medytacyjnych zdjęć Piotra Walerona z Jędrzejowa.
Drugą wystawę fotograficzną można będzie oglądać w kuźni: tam swoje prace przedstawiające pejzaże Ponidzia zaprezentują członkowie Jędrzejowskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Oczywiście, odbędzie się konkurs piosenki turystycznej, poetyckiej, studenckiej dla wszystkich, którzy będą chcieli zaprezentować się przed jury pod kierownictwem Elżbiety Adamiak. Zwycięzcy otrzymają nagrody: brązowy, srebrny oraz złoty tender.

Hasłem festiwalu jest „Pociąg do natury". Co oznacza to hasło?

Nasze hasło rozumiemy tak, że turystyka, Ponidzie, piosenka turystyczna, ciuchcia – to wszystko składa się na nasz powrót do natury. W tym roku proponujemy jarmark pod tym hasłem. Zapraszamy na niego najlepszych w naszym regionie wytwórców zdrowej żywności, przedmiotów rzemiosła artystycznego – znanych z rzetelności i dbałości o naturę. Będzie także promocja preparatów probiotycznych, które nasze stowarzyszenie pod patronatem starosty jędrzejowskiego, stara się popularyzować. Jesteśmy prekursorem tak zwanej probiotechnologii – stosowania naturalnych środków w domu i ogrodzie.
W czasie jarmarku także będzie można podziwiać fotografie, dość niezwykłe, autorstwa dwóch fotoamatorów, którzy reprezentują Stowarzyszenie Fotograficzno-Medialne „I like media" – Mariusza Łężniaka i Piotra Życińskiego.

Ostatnio wygląd jędrzejowskiego dworca kolejki zmienił się na lepsze, są parkingi, chodniki, dworzec jest odremontowany, jest także piękna brama wjazdowa na teren ciuchci...

Tak, bardzo się cieszymy, że dzięki Lokalnej Grupie Działania i Lokalnej Grupie Rybackiej obiekt już wygląda coraz lepiej. Naszym gościom festiwalowym, publiczności będzie na pewno wygodniej i przyjemniej. Chciałbym podkreślić, że w ubiegłym roku wykonano na dworcu Ciuchci prace o wartości 30 tys. złotych na koszt sponsorów. Firmy „Elgór" Mateusz Górecki oraz Usługi Budowlane Mariusz Pietrucha zainwestowały w festiwal prywatne pieniądze, wykonując prace ziemne – wyrównanie i utwardzenie placu przed wagonownią oraz prace elektryczne – zainstalowanie elektryczności wewnątrz i na zewnątrz wagonowni, oświetlenie placu. Bardzo dziękuję obydwu właścicielom firm za ich tak ogromną pomoc dla naszego festiwalu i oczywiście dla samej kolejki, gdzie pozostał trwały ślad po tych działaniach.
Ludzi dobrej woli jest więcej. Festiwal od początku wspomaga także Tomasz Kwiecień z firmy „E-markecik", który zapewnia wydruki reklamowe. W tym roku swoją pomoc zaoferował Marcin Kałka, właściciel ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego w Wygodzie, który zapewni noclegi i wyżywienie dla artystów.
Oczywiście, od samego początku wspierają nas w naszych działaniach patroni festiwalu: marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas i starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, za co serdecznie dziękuję.

Dziękuję za rozmowę. Czekamy na festiwal.
Rozmawiała Urszula Lubczyńska-Gładka

 

 

warzynWakacyjny Turniej Piłki Nożnej „dzikich drużyn" pod patronatem Starosty Jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka odbył się 6 lipca na boisku sportowym „ORLIK" przy Szkole Podstawowej w Warzynie w gminie Nagłowice.

ORGANIZATORZY:
- LZS „Dąb" w Nagłowicach,
- Urząd Gminy w Nagłowicach, - Powiatowy Związek Stowarzyszeń Sportowych w Jędrzejowie.
W sportowej rywalizacji brali udział zawodnicy:
- ASPEN Warzyn,
- UKS Nagłowice,
- Nagłowice,
- „Błyskawica" Cierno,
- „Błyskawica" Deszno
Wyniki końcowe: 1 miejsce – Nagłowice, 2 miejsce – „Błyskawica" Cierno,
3 miejsce - UKS Nagłowice , 4 miejsce - „Błyskawica" Deszno, 5 miejsce – ASPEN Warzyn.
Mecze sędziował Sławomir Jarmuda.
Na zakończenie turnieju piłki nożnej wręczone zostały nagrody - puchary i dyplomy:
- za I miejsce puchar starosty jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka,
- za II miejsce puchar od wójta gminy Nagłowice Elżbiety Frejowskiej,
- za III miejsce puchar od prezesa Zarządu Powiatowego Stowarzyszeń Sportowych w Jędrzejowie Kazimierza Nowakowskiego,
- za IV miejsce puchar od Zarządu Ludowego Klubu Sportowego „Dąb" Nagłowice,
- za V miejsce puchar za udział w Turnieju Piłki Nożnej.
Zarząd Ludowego Klubu Sportowego „Dąb" w Nagłowicach ufundował również piłki do gry w nogę, które zostały wręczone przez wójta gminy Nagłowice Elżbietę Frejowską kapitanom drużyn za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w tym turnieju.
W imieniu starosty jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka serdeczne słowa podziękowania za udział w zawodach sportowych kieruję do gospodarzy turnieju, zawodników i trenerów tego wakacyjnego turnieju piłki nożnej.


K. Nowakowski

Go to top

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem