Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log logo euro2014 zpp log log polsa  bip logo eUrząd

Wiadomości

DSCN77061To w tej miejscowości 19 czerwca na boisku sportowym Orlik przy Zespole Placówek Oświatowych w Warzynie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej drużyn Ludowych Zespołów Sportowych i Klubów Sportowych, pod patronatem honorowym Starosty Jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka.

ORGANIZATORZY:
- POWIATOWY ZWIĄZEK STOWARZYSZEŃ SPORTOWYCH w JĘDRZEJOWIE,
- LUDOWY ZESPÓŁ SPORTOWY „DĄB” w NAGŁOWICACH,
- URZĄD GMINY w NAGŁOWICACH.
W sportowej rywalizacji udział wzięło pięć drużyn:
- Gminny Klub Sportowy w Imielnie
- LZS „ Dąb” I Nagłowice,
- Ludowy Klub Sportowy „Start” Słupia Jędrzejowska,
- Kub Sportowy „ NIDA” Oksa, -LZS „Dąb” II Nagłowice.
Celem naszych zawodów jest zachęcenie młodzieży zrzeszonej w Ludowych Klubach Sportowych i Ludowych Zespołach Sportowych do zdrowego stylu życia.
Po wylosowaniu numerów dla danej drużyny rozegrane zostały w następującej kolejności mecze.
Mecze – rozgrywki: Wyniki:
I mecz - LZS ” Dąb” II Nagłowice - LKS „START” Słupia Jędrzejowska – 0: 4,
II mecz- KS „ Nida” Oksa - LZS „Dąb” I Nagłowice – 0:0,
III mecz- GKS Imielno– LKS „Dąb” II Nagłowice - 0:1,
IV mecz -GKS Imielno – LZS „DĄB ” I Nagłowice - 1:1,
V mecz - L KS „START” Słupia Jędrzejowska – GKS Imielno - 2:0,
VI mecz – LZS „Dąb” I Nagłowice –LZS „Dąb” II Nagłowice - 3:0,
VII mecz - LKS „Start” Słupia Jędrzejowska - LZS „DĄB” I Nagłowice - 3:1.

DSCN7703
Wyniki końcowe:
1 miejsce - LKS „START” Słupia Jędrzejowska,
2 miejsce - LZS „ Dąb ” I Nagłowice,
3 miejsce - LZS „ DĄB” II Nagłowice,
4 miejsce - GKS Imielno,
5 miejsce – KS ”NIDA” Oksa.
Mecze sędziowali: Łukasz Dudek, Zbigniew Krupa.
Wybrano najlepszego zawodnika tych zawodów – został nim Bartek Obłąk z LZS Nagłowice.
Wybrano również najlepszego bramkarza – został nim Jakub Capiga z LKS „START” Słupia Jędrzejowska.
Nagrody w tym turnieju były ufundowane dla każdej drużyny, która brała udział w zawodach.
Były to puchary, statuetki oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczyli: Edmund Kaczmarek starosta jędrzejowski oraz Jolanta Gawron – sekretarz gminy Nagłowice.

Podziękowania kieruję do Pana Roberta Capigi – Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Warzynie za udostępnienie boiska sportowego w tym turnieju.
Gorące podziękowania kieruję pod adresem trenerów- opiekunów poszczególnych drużyn.
Dziękuję Panu Krzysztofowi Nowakowi- inspektorowi z Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych za pomoc techniczno-organizacyjną w przygotowaniu tych zawodów piłki nożnej.
Dziękuję serdecznie za pomoc w organizowaniu tych zawodów Bogusławowi Sewerynowi, członkowi Zarządu Powiatowego Związku Stowarzyszeń Sportowych w Jędrzejowie.


Kazimierz Nowakowski

swego42 wystawców, 260 prac, które w dużej mierze stanowią obrazy, ale nie tylko. Na tegorocznej, jubileuszowej 10. edycji wystawy „Cudze chwalicie, swego nie znacie” pojawiły się między innymi także rzeźby, hafty i rękodzieła artystyczne. Nieprzerwanie od 20 lat, co drugi rok w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie oglądać można niezwykłą wystawę „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Jej zadaniem jest promowanie lokalnych twórców i naszego świętokrzyskiego krajobrazu. - 42 twórców, 260 prac – od obrazów przez inne rzeczy. Co dwa lata pokazujemy, co najlepsze – wyjaśnia starosta jędrzejowski, Edmund Kaczmarek. W tym roku na wystawie można było podziwiać również rysunki, hafty, rzeźby, płaskorzeźby, rękodzieła artystyczne, a w tym pierwszy raz ozdoby choinkowe. Poza tym maskotki, zabawki i koronki. Wszystko zrobione z pomysłem i w innym stylu.

Czytaj więcej...

dach staroBudynek starostwa powiatowego w Jędrzejowie pamięta jeszcze zamierzchłe, komunistyczne czasy. Termomodernizacja budynku pozwoliła na poprawienie warunków lokalowych, jednak poszycie dachowe ma już 64 lata. Budynek starostwa choć wybudowany w 1952 roku, prezentuje się dobrze. Dotychczasowe prace pozwoliły na wymianę okien i ocieplenie. Jednak poszycie dachowe jest sędziwe i zniszczone. W najbliższym czasie to się ma zmienić. 15 czerwca ruszają prace remontowe. Dach będzie wymieniony. - To będzie spora oszczędność!

Do tej pory całe ciepło ucieka przez dach. Nie możemy palić publicznych pieniędzy. Prace remontowe powinny zakończyć się do połowy sierpnia – poinformował nas starosta jędrzejowski, Edmund Kaczmarek. Budynek jest pod nadzorem konserwatora zabytków, dlatego by rozpocząć prace, starostwo musiało zgromadzić wszystkie stosowne pozwolenia. Remontu dachu nie można było dłużej odciągać w czasie, bo zwłaszcza w sezonie zimowym, dach przeciekał.

Czytaj więcej...

edmund kaczmarek starostaPowiat jędrzejowski już od wielu lat utrzymuje się w absolutnym czubie klasyfikacji na najlepszy powiat w kraju. Najnowszy ranking klasyfikuje ziemię jędrzejowską na doskonałym czwartym miejscu.

Ranking, który od wielu lat klasyfikuje powiat jędrzejowski w czubie tabeli to Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów.

- Ranking trwa cały czas. Jest dostępny online. Jesteśmy oceniani w ponad czterdziestu dziedzinach – informuje Edmund Kaczmarek, starosta jędrzejowski.

Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Najwyżej punktowane są dziedziny, w których można pozyskiwać środki z puli zewnętrznej i unijnej.

- Jesteśmy w tej dziedzinie bezbłędni. Mamy maksymalną ilość punktów właśnie w tych kategoriach. To jest zasługa moich pracowników. W tym miejscu dziękuję im za sumienną pracę - mówi, wyraźnie zadowolony, starosta jędrzejowski.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów prowadzony przez Związek Powiatów Polskich to jedyny w Polsce tego rodzaju ranking samorządów, zarządzany na bieżąco przez ekspertów. Trzykrotnie w tym rankingu powiat jędrzejowski zajmował pierwszą pozycję.

Czytaj więcej...

muz ogrodyPiękna pogoda sprzyja spacerom. Zachęcamy Państwa podczas letnich przechadzek do odwiedzenia muzealnych ogrodów w Jędrzejowie. Oprócz pokaźnej kolekcji zegarów słonecznych można także poobcować w bezpośrednim sąsiedztwie z przyrodą.

Do wspaniałej kolekcji zegarów słonecznych znajdujących się w ogrodach Muzeum Przypkowskich w Jędrzejowie zdążyliśmy się już przyzwyczaić. My jednak chcielibyśmy dzisiaj zaprosić Państwa do odwiedzenia wyremontowanego ogrodu. Letni czas do tego zachęca.

- Zapraszam serdecznie do naszego ogrodu. Rzeczywiście, ogród wygląda imponująco – mówi dyrektor muzeum Piotr Maciej Przypkowski.

Do efektownych basenów, które swoim szumem potrafią ukoić skołatane nerwy każdego, dochodzi jeszcze zabytkowa altana, w której również znajdziemy odpoczynek.

Jak przyznaje dyrektor muzeum, najważniejszą częścią ogrodu jest tzw. „ogród czasu”.

Czytaj więcej...

Go to top