Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
A- A A+
epowiat log zpp log  bip logo eurzad

Wiadomości

DSC07337W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego 2014/2015.

W rozpoczęciu roku szkolnego wzięli udział goście: starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, naczelnik Wydziału Edukacji Stanisław Nawrot. Uczniowie, nauczyciele i rodzice wysłuchali wystąpień dyrektora szkoły Władysława Równickiego oraz starosty Edmunda Kaczmarka. Otwierając kolejny rok nauki i witając młodzież po wakacjach, podkreślali oni także obowiązek pamięci o przeszłych pokoleniach, w rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz o wyciągnięciu wniosków z historii. – Pamiętajmy o przeszłości, żyjmy teraźniejszością, patrzmy w przyszłość – mówił starosta jędrzejowski. – Całym sercem angażujmy się my, starsze pokolenie, w pracę, a wy, młodzi, w naukę.
Po znakomitym występie młodzieży, który również nawiązywał do tragedii sprzed 75 lat i mówił o potrzebie naszej wdzięczności wobec tamtego pokolenia, złożono kwiaty i zapalono znicze przy tablicach pamiątkowych obok szkoły.

starosta2Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy,
Drodzy Uczniowie i Rodzice.

U progu nowego roku szkolnego wszystkim dyrektorom szkół i placówek oświatowych, nauczycielom oraz pracownikom przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek wspierających oświatę, życzę aby Państwa zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego, życzę uznania i wdzięczności społecznej.
Niech będzie to rok nowych wyzwań, prowadzących młodych ludzi do otwartości, poszanowania innych i umiejętności znalezienia się we współczesnym świecie.
Wszystkim uczniom życzę, aby nie zabrakło energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i kształtowaniu własnych charakterów.
Rodzicom życzę spokojnego roku szkolnego uwieńczonego sukcesami dzieci.

Z wyrazami szacunku

Starosta Jędrzejowski
Edmund Kaczmarek

weteran23 września w budynku Szkoły Podstawowej w Skroniowie odbędzie się uroczystość religijno-patriotyczna, zorganizowana przerz starostę jędrzejowskiego, Powiatową Radę ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz ŚZŻ Armii Krajowej Koło w Jędrzejowie.

Program uroczystośći:

godz. 8.45 - zbiórka pocztów sztandarowych przed szkołą w Skroniowie

godz. 9.00 - odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku szkoły

godz. 9.15 - apel poległych

godz. 9.25 - przemówienia starosty i zaproszonych gości

godz. 10.00 - złożenie kwiatów pod tablicą

godz. 10.20 - spotkanie z okazji Dnia Weterana

DSC07061W czasie V Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem odbył się "Dzień powiatu jędrzejowskiego", w którym udział wzięli artyści ludowi, plastycy, koła gospodyń wiejskich oraz samorządowcy z naszego powiatu.

 

"Dzień powiatu jędrzejowskiego" w Zakopanem miał miejsce 16 sierpnia, na Dolnej Równi Krupowej (placu przy Krupówkach), a odbywał się w ramach współpracy powiatów tatrzańskiego i jędrzejowskiego, która trwa juz od kilku lat.

Rozpoczęło go seminarium "Prezentacja powiatu jędrzejowskiego", poprowadzone przez Ewę Kubas-Samociuk - przewodniczącą Rady Powiatu oraz Piotra Macieja Przypkowskiego - dyrektora Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie.

 

Na scenie, dla publiczności targów, folklor świętokrzyski prezentowały zespoły ludowe: "Korytniczanki" z Korytnicy, kapela Czesława Wojsława z Jędrzejowa, Zespół Pieśni i Tańca Domu Kultury w Małogoszczu, zespół z gminy Sędziszów. Wspaniałe regionalne smakołyki oferowały stoiska kół gospodyń wiejskich z gmin Sędziszów i Oksa oraz kuchnia polowa "U Kasi" z Jędrzejowa.

DSC07051Środowisko rodzimych plastyków reprezentowali: malarz Zbigniew Kasprzak z Jędrzejowa, Marta Maciantowicz z Wilanowa ze swoim malarstwem na szkle oraz prace Eugeniusza Brożka z Sędziszowa (który sam nie mógł być obecny).

W delegacji powiatu jędrzejowskiego nie zabrakło samorządowców. Obecni byli: wicestarosta powiatu jędrzejowskiego Janusz Grabek, burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek, wójt Oksy Tadeusz Soboń. Wraz z przewodniczącą Rady Powiatu przekazali oni życzenia i pozdrowienia od starosty jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka dla społeczności powiatu tatrzańskiego, na ręce starosty Andrzeja Gąsienicy Makowskiego. Życzeniom towarzyszył prezent w postaci obrazu autorstwa Zbigniewa Kasprzaka oraz...wspaniałej wędzonej ryby ze stawu w Oksie.

 

Wspólne śpiewanie i tańce przy dźwiękach DSC07048folkloru rodem z jędrzejowskiego dopełniły tego udanego dnia promującego nasz powiat podczas V Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem.

 

DSC06983Podczas tegorocznych uroczystości z okazji Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej wręczono odznaki jubileuszowe dla osób związanych z organizacją corocznych spotkań z uczestnikami Marszu.

 

Organizatorzy Marszu przygotowali 150 takich odznak z okazji setnej rocznicy wymarszu z krakowskich Oleandrów.

Trzy z nich wręczono w Jędrzejowie.

Otrzymali je: starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, dyrektor Muzeum im. Przypkowskich Piotr Maciej Przypkowski oraz burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

Obok zamieszczamy zdjęcie Odznaki Jubileuszowej Pierwszej Kompanii Kadrowej 1914-2014 oraz dyplomu nadanych dla Edmunda Kaczmarka.

 

 

Go to top

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem